Bytom
Banki.pl
Patronem serwisu jest portal

Faktoring jako rozwiązanie dla przedsiębiorstw

Faktoring jako rozwiązanie dla przedsiębiorstw

Faktoring jest jednym z ciekawszych, dostępnych od pewnego czasu, rozwiązań dla przedsiębiorców. Jest to zagadnienie, które pozwala nam na zachowanie pewnej płynności finansowej w podbramkowych sytuacjach bez ponoszenia zbędnych kosztów kredytowych oraz wiązania się umowami z konkretnymi wierzycielami. Jak wiemy przeznaczenie takiego produktu nie jest skierowane tylko i wyłącznie dla tych przedsiębiorstw, które aktualnie dynamiczne się rozwijają lecz dla wszystkich, dla których oczekiwanie na należności z tytułu posiadanych faktur wykonawczych nie jest na rękę.

Ciekawostką jest, że bp Bytom oferuje również możliwość faktoringu. Pamiętajmy, że odpowiednie formy faktoringu mają za zadanie rozszerzenia swojej strefy wpływu na poszczególne sektory rynkowe w tym również te, które znajdują się poza granicami naszego kraju. Gdy oczekujemy na spieniężenie faktur o opóźnionym terminie płatności wystawionych przez kontrahentów bądź dłużników często jesteśmy w stanie stracić naszą płynność finansową. O ile nasze przedsiębiorstwo nie jest bankrutem, o tyle potrzebujemy pewnej gotówki na kontynuowanie naszej działalności tu i teraz. Oficjalnie tą gotówkę posiadamy, lecz jest nie nw aszych rękach i zwyczajnie na nią oczekujemy. W tej sytuacji konsekwencje niemożności spieniężenia posiadanych faktur mogą być naprawdę przeróżne. W tym momencie pojawia się możliwość skorzystania z tego co proponuje faktoring. Jest to rozwiązanie, które spienięża nasze faktury za odpowiednio wysoką prowizję a później sam na własną rękę odzyskuje należności z tytułu posiadanej faktury. Dzięki temu za drobną opłatą mamy możliwość posiadania środków w chwili obecnej bez koniecznego długoterminowego oczekiwaniu.

Cały system jest wystarczająco elastyczny a sama firma faktoringowa zazwyczaj pozwala nam na pomoc w przypadku odroczonych terminów płatności jak wspomnieliśmy przed chwilą.

Banki w innych miastach
   Kontakt       Polityka prywatności       Regulamin   

© 2012 Banki.bytom.pl. All rights reserved